Hallitus

Hallituksemme kokoontuu noin viisi kertaa vuodessa ja se valvoo, että toimintaamme hoidetaan lain, viranomaisohjeiden ja sääntöjemme mukaisesti. Hallituksen tehtävistä on kerrottu tarkemmin säännöissämme. Hallitukseen kuuluu puheenjohtajan lisäksi kahdeksan varsinaista jäsentä.

Hallitus 2018-2023

Puheenjohtaja Hannu Siltala
Varapuheenjohtaja Kari Helenius

  • Hannu Siltala
  • puheenjohtaja
  • hannu.siltala@teollisuusliitto.fi
  • Puhelin työ 040 579 6306
  • Varajäsenet: Erkki Mustajärvi, Juha Grönmark
  • Kari Helenius
  • varapuheenjohtaja
  • kari.o.helenius@valmet.com
  • karihele@gmail.com
  • Puhelin 040 848 4402
  • Varajäsenet: Tomi Karlsson, Jani Kauppinen
  • Pasi Kallio
  • pasi.kallio@pp1.inet.fi
  • Puhelin 040 589 1776
  • Varajäsenet: Kirsi Kuokkanen, Ari Liukkonen
  • Olli-Pekka Kristiansson
  • olli-pekka.kristiansson@andritz.com
  • Puhelin 040 860 6081
  • Varajäsenet: Rauno Asikainen, Jani Lauanne
  • Mika Laaksonen
  • mika.laaksonen@alfalaval.com
  • Puhelin 050 408 8577
  • Varajäsenet: Eira Tammiluoma, Thomas Roos
  • Marjut Loikkanen
  • marjut.loikkanen@upm.com
  • Puhelin 050 340 6016
  • Varajäsenet: Tarmo Lehesvuori, Mats-Johan Kaars
  • Lars Pekkanen
  • lpekkanen@gmail.com
  • Puhelin 040 5132 7250
  • Varajäsenet: Taina Karrikka, Reima Rask
  • Irma Salo
  • irmahsalo@gmail.com
  • Puhelin 050 336 9158
  • Varajäsenet: Marko Iltanen, Vesa-Pekka Vuorenmaa
  • Tellervo Sirviö
  • tellervosirvio@gmail.com
  • Puhelin 040 534 7639
  • Varajäsenet: Mervi Pyy, Olavi Parkkila